„Les chats de Dubout”

Albert Dubout i jego rysunki "Les chats Dubout"

Albert Dubout (urodzony w Marsylii w 1905 roku) to francuski ilustrator i utalentowany karykaturzysta. Słynny ze swoich scen zbiorowych,  „para la Dubout”  (duża puszysta kobieta i mizerny mężczyzna) i oczywiście kotów.

Albert Dubout and Couple a la duboutW 1924 wydał swój pierwszy rysunki w L’Echo des Etudiants Montpellier pod kierownictwem Pawła Bringuier. Przenosi się także do Paryża.

Albert Dubout

Albert Dubout rysownik

Współpracował z ponad dziewięćdziesięcioma gazetami i czasopismami: Ric et Rac, Le Journal Amusant, Le Rire, Fantasio, Gringoire, Candide, Marianne, La Bataille et Ici Paris.

Zafascynowany jest tłumem, szkicuje domy towarowe, ludzi we wszelakim transporcie, scenki rodzajowe.

Albert Dubout
Albert Dubout Albert DuboutTysiące ludzi ożywają pod jego palcami, czarnej linii.

Albert DuboutAlbert DuboutAlbert Dubout i jego rysunkiZwierzęta zawsze były źródłem inspiracji dla jego graficznych dzieł. Zwierząta przy gospodarstwie, dzikie zwierzęta, wodne stworzenia, a także owady są przedstawione z humorem, w każdej możliwej sytuacji.

Koty Les chats de Dubout

W 1962, Albert Dubout stworzył swoją pierwszą serię rysunków kotów. Przede wszystkim bazował na obserwacji jego własnych kotów. Naszkicował ponad 90 ich portretów i różnych scenek, charakterystyczną dla niego czarną kreską.

les chats de dubout livingart

Albert Dubout i koty

Dubout, prawdziwy miłośnik kotów, nie mógł się oprzeć ich urokowi. Kikou, jego ulubiony kot, miał wyjątkowy przywilej wejścia do Jego studio, podczas gdy on pracował. (obszar niedostępny wtedy nikomu).

Livingart.pl koty Dubout

Kiedy Dubout przykładał swoje pióro do papieru i zaczynał rysować swoich towrzyszy koty, tworzył z poczuciem humoru i precyzją koty, które dzisiaj znamy z rysunków: kot drzemiący, kot w trudnościach, kot samotny, koty w grupie, zakochany kot, kot i jego przyjaciel, kot i jej kocięta, grasujące koty.

rysunki les chats dubout Koty, myszki w oczachJego kotki doczekały się wymiaru 3d. Stworzono kolekcje licencjonowanych figurek z rysunków Alberta Dubout. Wyglądają jakby ktoś je wyciągnął z obrazka.

Koty Alberta Dubouta kocia rodzina w wózkuwww.livingart.pl figurka kotka w wózkuKotki przez okno www.livingart.pl figurka Koty w oknie słodziaki Les chats de Dubout LivingArt.plAlbert Dubout kot na poduszeczce z livingart.plDubout Kotek drzemiący na poduszeczce Albert LivingArtKotki z kolekcji „Les chats de Dubout” z rysunków Alberta Dubout można znaleźć: http://LivingArt.pl

1 thought on “„Les chats de Dubout”

  1. It seems u truly understand a lot pertaining to this particular subject matter and that exhibits throughout this unique blog post, termed
    “Les chats de Dubout | mnlivingart”. Thank you ,Felica

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s